Najnovšie inzeráty: 113

Kategorie: Taxi novinky

Uniknuté dáta Uberu: Na verejnosť vyplávali nechutné praktiky! Toto všetko firma robila, aby prerazila

Uniknuté dáta Uberu: Na verejnosť vyplávali nechutné praktiky! Toto všetko firma robila, aby prerazilaTisícky uniknutých zložiek spoločnosti Uber ukazujú, ako jej vedenie používalo pri svojej globálnej expanzii pochybné etické praktiky až na hranici legálnosti. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Dokumenty pôvodne získal britský denník The Guardian a zdieľal ich spolu s denníkom The Washington Post a Medzinárodným konzorciom investigatívnych novinárov (ICIJ). Pre únik vyše 124.000 dokumentov z obdobia rokov 2013-2017 používa názov "Uber Files" (voľný preklad "Spisy Uberu").

"Uber Files" obsahujú komunikáciu medzi vedúcimi pracovníkmi vrátane spoluzakladateľa a bývalého generálneho riaditeľa Travisa Kalanicka. Ten v roku 2017 rezignoval po obvineniach z brutálnych manažérskych praktík a zo sexuálneho a psychického obťažovania v spoločnosti.

„Násilie zaručuje úspech,“ odkázal Kalanick členom vedenia spoločnosti, keď v roku 2016 presadzoval protiprotest počas búrlivých demonštrácií v Paríži proti príchodu Uberu na tamojší trh.

 

Viac na: https://www.cas.sk/clanok/2697419/uniknute-data-uberu-na-verejnost-vyplavali-nechutne-praktiky-toto-vsetko-firma-robila-aby-prerazila/

print Formát pre tlač

Komentáre


Neboli pridané žiadne komentáre.