Kategorie: Taxi novinky

Uber je taxislužba

Uber je taxislužbaTak, je to oficiálne. Uber skutočne je taxislužba. Brusel spravil definitívnu bodku za nekonečnými dišputami. Otázka teraz znie, čo s tým ďalej. Štáty by sa podľa toho mali zariadiť a aplikovať na spoločnosť rovnaké zákony. Povie sa to ľahko, do praxe sa ale akákoľvek regulácia bude dostávať iba veľmi ťažko.

Lebo každý, kto sa o nejakú reguláciu pokúsi, sa okamžite dostane medzi dva mlynské kamene. Na jednej strane bude sústredený tlak všakovakých zväzov „klasických“ taxikárov, na druhej zase budúcnosť v podobe zdieľanej ekonomiky a perspektívy nasadzovania nových technológií v EÚ. Toto je fakt zamotané. Koľko povinností pridať uberistom? A odobrať nejaké taxikárom? Stretnú sa niekde na polceste? Vyváženie je veľmi dôležité.

Totiž Uber je iba začiatok. Práve to, ako sa zákonodarcovia popasujú s týmto príkladom, nastaví veľa pravidiel aj pre ďalšie moderné firmy, ktoré sa pokúsia meniť klasický biznis. To je dôvod, prečo treba túto tému pozorne sledovať a snažiť sa nájsť kompromis – radikálne priklonenie sa na jednu alebo druhú stranu by do budúcnosti určite nikomu nepomohlo.

print Formát pre tlač

Komentáre


, suhlasim odpovedať
avatar
presne ako pisete. treba kompromis a trochu aj byrokracie polavit. plus napriklad zmenit sposob vydavania preukazov vodica napr. (cakacia doba skoro 2 - 3 mesiace na skusku?) len podaktori pani z OZKT si myslia nieco ine.
icon , - odpovedať
Dispečer
Potvrdilo sa to co som si myslel celu dobu, neexistuje ziadne vozenie za peniaze, ktore by nepodliehalo zakonu o taxisluzbe, mozu si hovorit co chcu, ze je to zdielana doprava ale ak je to pravidelne a prebieha pri tom finanacna transakcia, je to uz taxikarska sluzba, na druhej strane treba zmenit zakon o taxisluzbe, ktory je prilis byrokraticky, treba to zjednodusit aby bola taxikarska zivnost dostupna pre viacero ludi aby nemuseli jazdit na cierno.