Najnovšie inzeráty: 147

Kategorie: Taxi novinky

Uber bude mať vlastný elektromobil, spája sily s britskou automobilkou Arrival

Uber bude mať vlastný elektromobil, spája sily s britskou automobilkou ArrivalUber nebude plniť svoje environmentálne záväzky iba pomocou elektromobilov z dielní skupiny General Motors. Svojim partnerským vodičom čoskoro ponúkne aj vlastný elektromobil, ktorý vyvinie v spolupráci s britskou automobilkou Arrival. Do výroby sa má dostať už v priebehu roka 2023.

Uber si ešte v roku 2017 stanovil cieľ využívať na území Londýna najneskôr do roku 2025 plne elektrifikovanú flotilu taxíkov. Partnerským vodičom tak začal ponúkať príspevky na výmenu ich vozidiel za nové elektromobily, ako aj špeciálne príplatky v rámci programu Uber Green za absolvovanie zelených jázd pomocou hybridných alebo plne elektrických vozidiel.

Ponuka elektromobilov sa síce z roka na rok postupne rozširuje, no máloktorý model je dnes skutočne vhodný pre potreby taxislužieb. Paradoxne je to práve Londýn, ktorý má so špeciálnymi modelmi pre taxislužby bohaté skúsenosti, stačí sa pozrieť na ikonické čierne taxíky od spoločnosti LEVC (Geely). K tým by sa mali už v roku 2023 pridať aj nové Uber taxíky od automobilky Arrival.

Celý článok:

https://techbox.dennikn.sk/uber-bude-mat-vlastny-elektromobil-spaja-sily-s-britskou-automobilkou-arrival/

print Formát pre tlač

Komentáre


Neboli pridané žiadne komentáre.