Najnovšie inzeráty: 131

Kategorie: Taxi novinky

Taxikári nechcú Uber, protestovali!

Taxikári nechcú Uber, protestovali!10. marca sa v Bratislave konala blokácia Uberu. Organizované skupiny taxikárov sa rozhodli blokovať vodičov Uberu aj so zákazníkmi vo vnútri, nadávajú im a na autá lepia nálepky „stop illegal transport“ (zastavte nelegálnu prepravu).

Kto si v piatok privolal Uber, mohol zostať nepríjemne prekvapený. Akciu na Facebooku organizovala stránka Stop Uberu na Slovensku. „Včera sa konala úspešná ‚nálepková akcia‘ proti nelegálne pracujúcim vodičom Uber. Pôvodne som zháňal do 10 taxikárov. Stretlo sa nás bezmála 50!!!,“ napísali organizátori v statuse. Počas akcie si vyhliadli niekoľko Uber áut, ktoré obkľúčili a údajne šoférom a ich zákazníkom nadávali, po autách búchali a na sklo lepili nálepky.

„Toto je len začiatok, budeme robiť všetko preto, aby Uber vypadol z nášho mesta, alebo zlegalizoval svoju činnosť!!!,“ píšu organizátori. V akciách plánujú pokračovať, ďalšiu naplánovali na utorok.

Útoky na vodičov potvrdila aj spoločnosť Uber. „Považujeme ich za absolútne neprípustné a mali by byť vždy ohlásené a riešené políciou. Uber stojí za svojimi partnerskými vodičmi a poskytne im akúkoľvek podporu, ktorú budú potrebovať, vrátane tej právnej,“ uviedla pre dennikn.sk mediálna zástupkyňa Uberu Tímea Pajtinková.

print Formát pre tlač

Komentáre


Neboli pridané žiadne komentáre.