Najnovšie inzeráty: 185

Kategorie: Taxi novinky

Šéf Taxify: Zneužitie čísla je zriedkavé, potrebujeme pomoc zákazníkov (rozhovor)

Šéf Taxify: Zneužitie čísla je zriedkavé, potrebujeme pomoc zákazníkov (rozhovor)Zverejňovanie telefónnych čísel vraj nie je ničím neštandardným. Firma zatiaľ jednoznačne nehovorí, či zavedie ich anonymizáciu. Hľadá optimálne riešenie. Šofér a zákazník si na digitálnej platforme pre privolanie odvozu Taxify môžu vzájomne vidieť telefónne čísla aj 24 hodín po ukončení jazdy.

Niektorí vodiči to zneužili na posielanie SMS správ zákazníčkam s návrhmi na stretnutie na káve či víne. V nedeľu na to upozornila novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová, ktorá s takýmto zneužitím svojho čísla má osobnú skúsenosť. Následne sa jej ozvali i ďalšie ženy.

Nemá pritom ísť o žiadnu novú správu. Jeden z vodičov pre Živé.sk povedal, že ide o dlhodobo neriešený funkčný nedostatok, na ktorý bolo vedenie prevádzkovateľa už dávno upozorňované, no doposiaľ sa mu nevenovalo.

Niekedy sú podľa neho „obeťami“ aj samotní šoféri. Konkrétne spomenul príklad neskorého nočného hovoru s nadávkami či koketné správanie zákazníčok, ktoré majú reakciu protistrany vyprovokovať. Poukazuje aj na prípad, keď auto riadi žena a nevhodne sa správa zákazník.

Čo na to hovorí riaditeľ Taxify pre Slovensko a Česko Roman Sysel? Firmu bráni, že reagovať môže len na nahlásené incidenty a problémy – a tých je vraj zanedbateľný počet. Pýtali sme sa, či teda zavedie anonymizačnú bránu, ktorá spojenie sprostredkuje cez ústredňu, takže aktéri nepoznajú svoje skutočné kontakty.

Nejde o nič špeciálne. Podobné riešenie má Taxify nasadené napríklad v Česku a používa ju aj konkurenčný Uber, ktorý na Slovensku pred rokom v marci skončil, lebo mu súd nariadil dodržiavanie rovnakých pravidiel, aké sa vzťahujú na všetkých taxikárov. Telefónne čísla si zákazník a vodič navzájom nevidia ani v aplikácii Hopin.

Celý článok:

https://zive.azet.sk/clanok/138249/sef-taxify-zneuzitie-cisla-je-zriedkave-potrebujeme-pomoc-zakaznikov-rozhovor/

print Formát pre tlač

Komentáre


Neboli pridané žiadne komentáre.