Najnovšie inzeráty: 146

Kategorie: Taxi novinky

Hlavné mesto Francúzska dostane až 50 vodíkových taxi

Hlavné mesto Francúzska dostane až 50 vodíkových taxiStellantis, svetový líder vo vozidlách poháňaných vodíkom, a Hype, popredný hráč v riešeniach vodíkovej mobility, spojili svoje sily, aby dodali a prevádzkovali vozidlá na vodíkový pohon pre hlavné mesto Francúzska. Prvá dodávka má zahrnúť 50 bezemisných taxíkov, ktoré využijú najmä obyvatelia Paríža. Informuje Stellantis pomocou tlačovej správy.

Tieto špeciálne upravené vozidlá, odvodené od modelov Peugeot e-Expert a Citroën ë-Dispatch, sa vyrábajú v závode Stellantis v Hordaine vo Francúzsku. Taxíky na vodíkový pohon, sú navrhnuté tak, aby mohli odviezť až šesť pasažierov, vrátane jedného na invalidnom vozíku. Ponúkajú množstvo výhod, vrátane dojazdu 400 km, rýchleho tankovania len za tri minúty a nulových emisií. Vozidlá fungujú ako „hybridy“ a kombinujú nabíjateľnú batériu so systémom vodíkových palivových článkov, čo z nich robí ideálne riešenie pre nasadenie vo veľkom meradle.

Hype, známy svojimi spoľahlivými a dostupnými službami mobility, zakladá špecializovanú organizáciu, ktorá sa stará o jednotlivcov so zníženou pohyblivosťou. S vyškolenými vodičmi, aplikáciou na rezerváciu prioritného prístupu a reportovaním v reálnom čase Hype zaisťuje nepretržitú dostupnosť a personalizované, vysokokvalitné služby. Toto partnerstvo so Stellantis umožní Hype nasadiť do konca roka 2024 až 1 000 vodíkových taxíkov, za predpokladu získania prevádzkovej licencie „Parisian PRM taxi“, ktorú zaviedli francúzske úrady.

Pokračovanie:

https://www.mojelektromobil.sk/stellantis-hype-vodikove-taxi/

print Formát pre tlač

Komentáre


Neboli pridané žiadne komentáre.