Najnovšie inzeráty: 130

Kategorie: Taxi novinky

Elektromobil TESLA na taxi

Elektromobil TESLA na taxiKanadský taxikár používal elektromobil Tesla Model S viac ako 2,5 roka, najazdil viac ako 160 000 taxi-kilometrov. Ide o taxikára Christiana Roya z kanadského Quebecu, ktorý sa rozhodol toto auto využívať ako taxík. Ide o prvého taxikára v Severnej Amerike s elektromobilom.

160 000 kilometrov väčšinou prešiel po meste, nie po diaľnici. Medzi väčší problém patrila poruchová elektrická motorová jednotka, ktorá musela byť vymenená za novú. Išlo však o chybu, ktorá sa objavovala vo viacerých počiatočných jednotkách a Tesla ich musela vymieňať.

Po viac ako dvoch rokoch používania musel Christian vymeniť iba gumy, brzdové doštičky, guľové kĺby a kolesové ložiská, čo je bežný servis pri autách jazdiacich po meste. Problémom však bolo, že nedávno opäť zlyhala elektrická motorová jednotka. Výhodou však je, že Tesla obe jednotky vymenila zdarma do 24 hodín.

Menšie opravy boli o niečo drahšie než u bežných áut. Výhodou Tesly je záruka nekonečných kilometrov na elektrický motor, čomu zodpovedá aj cena 70 000 kanadských dolárov (približne 50 000 euro)

Christian Roy sa priznal, že na energiách aj značne ušetril. Elektrina ho vyšla v prepočte na 3 700 kanadských dolárov (2500€) za 2,5 roka používania. S autom je tak očividne spokojný. Už aby tie Tesly začali jazdiť viac aj po Slovensku. 

Kúpite si aj vy elektromobil na taxikárčenie?

print Formát pre tlač

Komentáre


, - odpovedať
avatar
"guľové kĺby a kolesové ložiská, čo je bežný servis pri autách jazdiacich po meste."
Dobrý shit to musí byť. To aké ložiská do toho montujú?
, Elektromobil tesla na odpovedať
avatar
Samozrejme si všetci kúpia elektromobily na taxi...za 50 tisíc euro!!!
A budú jazdiť za 0,50€/km!!!!!
Rentabilita v tomto prípade je jasná.
Na taxi si treba vybrať max. Škoda Rapid,a aj to je veľká investícia pre lakomých vychodniarov v BA.
odpovedal(a)
avatar
V kanade urcite nejazdia za 50 centov na kilometer :)
odpovedal(a)
avatar
Trebárs v Quebecu som pozrel tri taxislužby a majú jednotnú cenu.
V prepočte na € nástup 2,311 jazdné 1,139 a čakačka 0,42. Myslím že tak by to malo vyzerať aj tu. 10