Najnovšie inzeráty: 144

Kategorie: Taxi novinky

Bratislava nechce hanbu kvôli predraženým taxíkom. Aké chystá protiopatrenia

Bratislava nechce hanbu kvôli predraženým taxíkom. Aké chystá protiopatreniaZa neoznačené vozidlo hrozí sankcia od 100 do 15 000 eur. Od apríla na Slovensku platí nový zákon o cestnej doprave s jemnejšími podmienkami pre taxislužby a ako dispečing sa môže oficiálne používať aj „digitálna platforma“, teda mobilné aplikácie ako Bolt (predtým Taxify). Všetci šoféri ale stále potrebujú špeciálny preukaz a vlastnú koncesiu alebo pracovno-právny vzťah s firmou, ktorá koncesiu má.

Špeciálne kontroly nechystajú

Osobitné cielenie na digitálne platformy hovorca mesta Peter Bubla vylúčil – k všetkým teda pristupujú rovnako.

Nový zákon dal mestskej polícii právomoc zastavovať autá taxislužieb. K štvrtku v Bratislave vykonala dve kontroly dodržiavania legislatívy. „Neboli zistené žiadne nedostatky,“ uviedol pre Živé.sk Bubla.

Preverovanie taxikárov väčším počtom príslušníkov s oprávnením na odborný dozor nad cestnou dopravou pripravujú „s prihliadnutím na ostatné úlohy“ polície.

Za poskytovanie taxi služby bez koncesie hrozí pokuta od 100 do 15 000 eur. Rovnaké pásmo sa týka aj firiem, pre ktorých jazdia šoféri bez preukazov alebo nie sú u nich zamestnaní, a takisto neoznačenia auta tabuľkou „taxi“.

Mesto pod bývalým primátorom pred vyše rokom písalo, že kontrolovanie Uberu je kvôli neoznačeným vozidlám a nepoužívaniu stanovísk sťažené. Apelovalo preto na úpravu zákonov spôsobom, aby obsiahli aj druh služieb, ako poskytuje Uber či Bolt. 

Rokujú s taxikármi

Za posledné roky je známych viacero prípadov, keď neznalosť miestnych pomerov zneužili niektorí šoféri – napríklad spred autobusovej či vlakovej stanice – a od návštevníkov si pýtali neúmerne vysoké účty za krátke jazdy. Posledný príklad je z konca minulého roka, keď si taxikár od dôchodcu po operácii pýtal za 33-minútovú jazdu z Kramárov do Vrakune 95,50 eura.

 

Celý článok tu:

https://zive.aktuality.sk/clanok/139372/bratislava-nechce-hanbu-kvoli-predrazenym-taxikom-ake-chysta-protiopatrenia

print Formát pre tlač

Komentáre


Neboli pridané žiadne komentáre.