Najnovšie inzeráty: 147

Kategorie: Taxi novinky

Bolt zmenil v Bratislave parkovaciu politiku kolobežiek. Ľudia nevedeli skončiť jazdy

Bolt zmenil v Bratislave parkovaciu politiku kolobežiek. Ľudia nevedeli skončiť jazdy Parkovacie miesta sa nezobrazovali v aplikácii. Po novom by nemali chodcom odložené kolobežky zavadzať.Prevádzkovateľ aplikácie Bolt pre využívanie zdieľaných kolobežiek dnes v Bratislave upravil parkovaciu politiku. Registrovaní používatelia dostali o tom e-mailovú správu len dnes ráno, pričom sa mohlo stať, že skončila v spame, resp. v priečinku pre reklamy.

Po novom je možné zaparkovať len na určených miestach zobrazených v aplikácii, pričom k nim patria stojany na bicykle a otvorené miesta, kde dopravné prostriedky neprekážajú chodcom.

Problémom dnes bolo, že nové miesta na odloženie kolobežky po skončení jazdy sa mali zobrazovať priamo v aplikácii, ale kvôli chybe sa tak nestalo.

Keď zákazník nevedel jazdu ukončiť, služba automaticky inkasovala ďalej peniaze. Dotknutému používateľovi aplikácie, o ktorom vie redakcia Živé.sk, sa využitie kolobežky podarilo ukončiť až za asistencie kontaktného centra, ktorému napísal e-mail. Podľa jeho slov prešiel ani nie štvrť kilometra a Bolt si strhol okolo 30 eur.

Reklamácie môžu poškodení zákazníci zasielať na adresy bratislava@bolt.eu alebo slovakia-kolobezky@bolt.eu.

Doposiaľ stačilo kolobežku odložiť na bezpečné miesto na ulici – najlepšie v blízkosti stojana na parkovanie bicyklov v oblastiach vyznačených na mape v aplikácii. Za ponechanie kolobežky mimo stanovenej oblasti firma udelí pokutu 30 eur.

Stále však firma pripúšťala, že keď nie sú k dispozícii stojany či vyznačené miesta, odstaviť kolobežku sa dá aj pozdĺžne pri budove. V e-maile v septembri minulého roka firma apelovala na ľudí, aby ich naopak nenechávali pred vchodom či pri zaparkovaných autách. Upozornenie prišlo po množiacich sa sťažnostiach z jednotlivých miest, kde ľudia mali s pohodenými kolobežkami negatívne skúsenosti.

Bolt sme požiadali o stanovisko.

Zdroj:

https://zive.aktuality.sk/clanok/c7pgbl5/bolt-zmenil-v-bratislave-parkovaciu-politiku-kolobeziek-ludia-nevedeli-skoncit-jazdy/

print Formát pre tlač

Komentáre


Neboli pridané žiadne komentáre.