Najnovšie inzeráty: 146

Kategorie: Taxi novinky

Bolt uzavrel partnerstvo s firmou Starship, do doručovania zapojí robotov

Bolt uzavrel partnerstvo s firmou Starship, do doručovania zapojí robotovEstónsky startup Bolt, ktorý sa zaoberá alternatívnou dopravou a rozvozom jedla, uzavrel s robotickou firmou Starship Technologies partnerstvo, ktorého cieľom je, aby od tohto roka rozvážali jedlo v rôznych krajinách tisícky robotov. Spoločnosť o tom informovala na svojom webe. Bolt očakáva, že doručovanie pomocou robotov zvýši jeho ziskovosť v prepočte na zákazku.

Spoločnosť Starship prevádzkuje v Estónsku, Británii a v Spojených štátoch flotilu viac ako dvetisíc robotov a má za sebou päť miliónov komerčných dodávok. Vďaka partnerstvu získa StarShip prístup k viac ako sto miliónom zákazníkov Boltu vo viac ako 45 krajinách a 500 mestách, uvádza firma v tlačovej správe.

Firmu Starship založili v roku 2014 ľudia, ktorí predtým stáli pri vzniku komunikačnej platformy Skype. Samoriadené doručovacie roboty testovali v Londýne. Šesťkolesové stroje sú teraz v prevádzke vo viac ako 50 lokalitách, kde doručujú potraviny, nákupy a malé balíky na „poslednej míli“, teda z distribučného centra či skladu k zákazníkovi.

 

Zdroj: https://www.trend.sk/spravy/bolt-uzavrel-partnerstvo-firmou-starship-dorucovania-zapoji-robotov

print Formát pre tlač

Komentáre


Neboli pridané žiadne komentáre.