Najnovšie inzeráty: 147

Kategorie: Taxi novinky

Autoškoly a zahraničná autobusová doprava sa dočkali podpory štátu, volanie o pomoc dopravcov zostalo bez odozvy

Autoškoly a zahraničná autobusová doprava sa dočkali podpory štátu, volanie o pomoc dopravcov zostalo bez odozvyPomoci štátu na zmiernenie následkov pandémie koronavírusu sa po viac ako roku a štvrť od jej vzniku dočkala aj časť cestnej dopravy. O dotáciu z nového finančného balíka ministerstva dopravy a výstavby v objeme takmer 19,5 milióna eur sa už môžu uchádzať aj prevádzkovatelia medzinárodnej pravidelnej autobusovej dopravy, autoškôl a stredísk na výcvik vodičov profesionálov.

Nárok na pomoc majú, ak im v spomínanom období poklesli tržby o minimálne 30 percent oproti tomu istému mesiacu v roku predtým. Napríklad, v apríli 2020 oproti aprílu 2019, či v januári 2021 v porovnaní s januárom 2020. Maximálna výška pomoci je však 80 percent oprávnených nákladov.

O podporu je možné žiadať spätne za obdobie od 1. apríla 2020 do 31. marca 2021. Keďže ide o schému minimálnej pomoci, jeden subjekt môže získať príspevok maximálne do 200-tisíc eur.

Portál NašaDoprava.sk sa zaujímal o to, či bude finančná pomoc pre autobusových dopravcov a autoškoly dostatočná, ako ju hodnotia a či neprichádza neskoro. Tiež, prečo nie je súčasťou tohto balíka aj regionálna prímestská autobusová doprava, ktorá pre koronakrízu rovnako prišla o veľké príjmy.

Len pre vybraných uchádzačov

Prezident Zväzu autobusovej dopravy (ZADPeter Sádovský pomoc víta, no podľa neho stále je len pre vybranú oblasť. Podobne ako tomu bolo pri pomoci z ministerstva hospodárstva pre nepravidelnú autobusovú dopravu za neuskutočnené zájazdy.

„Pomoc pomôže pár vybraným uchádzačom, kde ale objem 200-tisíc eur zrejme nebude dostatočný. V Zväze autobusovej dopravy sú združené väčšie spoločnosti, z ktorých niektoré utrpeli straty v rádovo násobne väčších sumách,“ uviedol Sádovský s tým, že naďalej chýba podpora pre príležitostnú a zmluvnú dopravu aj pre väčšie firmy.

Celý článok:

https://www.webnoviny.sk/nasadoprava/autoskoly-a-zahranicna-autobusova-doprava-sa-dockali-podpory-statu-volanie-o-pomoc-dopravcov-zostalo-bez-odozvy/

print Formát pre tlač

Komentáre


Neboli pridané žiadne komentáre.