Najnovšie inzeráty: 113

Kategorie: Taxi novinky

Autonómne Apollo RT6 vraj šoféruje ako vodič s 20-ročnou praxou. Cenu za taxi zníži o 50 %

Autonómne Apollo RT6 vraj šoféruje ako vodič s 20-ročnou praxou. Cenu za taxi zníži o 50 %Vyzerá ako relatívne obyčajne tvarované MPV inšpirované BMW i3, v skutočnosti je však do karosérie nového robotického taxíku čínskej spoločnosti Baidu integrovaných osem lidarov, dvanásť kamier a celkovo až 38 senzorov, ktoré mu majú pomôcť dosiahnuť autonómnu úroveň 4. Inak povedané, máme tu sériové auto, ktoré by malo byť schopné jazdiť bez zásahu vodiča, asi najviac je však prekvapivá jeho pomerne nízka cena. Nový minivan Apollo RT6 by sa mal predávať len za 250 tisíc jüanov, v prepočte 36 200 eur.

Čínsky technologický gigant Baidu približne pred rokom vypustil na verejné cesty testovacie modely Apollo Moon postavené na základoch elektromobilu Arcfox koncernu BAIC Group. Ich cena sa v tej dobe pohybovala okolo 480 tisíc jüanov, teda takmer 70 tisíc eur, to však bol len odrazový mostík k modelu Apollo RT6, ktorý už mieri do sériovej výroby.

Jeho cenu sa napriek vyspelej technike na palube podarilo znížiť takmer na polovicu, teda v prepočte na 36 tisíc eur a nejaké drobné, pričom jeho produkcia má byť spustená v priebehu budúceho roka. Spočiatku malosériová, do konca roka 2023 však má byť v prevádzke 3000 týchto áut v 30 mestách.

 

Viac na: https://www.topspeed.sk/novinky/autonomne-apollo-rt6-vraj-soferuje-ako-vodic-s-20-rocnou-praxou-cenu-za-taxi-znizi-o-50-/21523

print Formát pre tlač

Komentáre


Neboli pridané žiadne komentáre.