Zdroj: http://taxiburza.sk/spravy/stefan-jazdi-pre-bolt-zarobim-si-20-eur-na-hodinu-toto-je-skutocna-pravda-o-zivote-taxikarov  •  Vydané: 8.10.2022 1:23  •  Autor: Dispečer

Štefan jazdí pre Bolt: Zarobím si 20 eur na hodinu, toto je skutočná pravda o živote taxikárov

Štefan jazdí pre Bolt: Zarobím si 20 eur na hodinu, toto je skutočná pravda o živote taxikárovDigitálnu taxislužbu Slováci využívajú na plné obrátky. Taxikárov však neraz prekvapia aj nevšednými požiadavkami. Šofér Boltu pracuje, kedy chce, a nikomu to nemusí dopredu nahlasovať. Denne spraví aj 30 jázd. Zarobiť si vieš aj 20 eur za hodinu, všetko závisí od tvojej šikovnosti, vysvetľuje taxikár Štefan.

Štefan Matajs má 31 rokov a robiť taxikára si vyskúšal v Anglicku aj v inej spoločnosti na Slovensku, vždy však ostal sklamaný.

„Hľadal som si inú robotu. Oslovil ma však inzerát flotily Bolt, kde aktuálne pracujem. Zistil som, ako funguje Bolt a to technologické zázemie ma presvedčilo to vyskúšať,“ ozrejmuje rodený Bratislavčan.

Dnes pre digitálnu taxislužbu Bolt jazdí už dva roky a nevie si to vynachváliť. Jazdí pre flotilu na elektromobile a v priebehu jedného dňa spraví aj 30 jázd. Pracovať pre flotilu má podľa Štefana svoje výhody. Za prenájom auta platí 250 eur za týždeň, servis a nabíjanie má v cene a auto môže využívať aj na súkromné účely. Okrem toho mu flotila platí zdravotné aj sociálne poistenie.

Ako šofér Boltu má individuálny pracovný čas. Pracuje, kedy chce a nikomu to nemusí nahlasovať. O tom, ako vyzerá deň taxikára a ako funguje pre digitálne platformy či pre flotilu, sme sa porozprávali so Štefanom Matajsom.

 

Viac na: https://www.startitup.sk/stefan-jazdi-pre-bolt-zarobim-si-20-eur-na-hodinu-toto-je-skutocna-pravda-o-zivote-taxikarov-rozhovor/