Zdroj: http://taxiburza.sk/spravy/uber-je-nemozne-zohnat-dalsie-apky-maju-dlhe-cakacky-alebo-vysoke-ceny.kam-zmizli-bratislavski-taxikari  •  Vydané: 1.7.2021 13:25  •  Autor: Dispečer

Uber je nemožné zohnať, ďalšie apky majú dlhé čakačky alebo vysoké ceny. Kam zmizli bratislavskí taxikári?

Uber je nemožné zohnať, ďalšie apky majú dlhé čakačky alebo vysoké ceny. Kam zmizli bratislavskí taxikári?Život sa do mesta vrátil, no taxíky akosi zmizli. Aj ty si si všimol, že je ťažšie zohnať si odvoz? Piatok večer stráviš s priateľmi na terase v meste. Dáte si pár drinkov a pri pohľade na preplnené bary a podniky možno aj zabudnete, že existuje slovo pandémia. Cestu domov chceš riešiť ako predtým, „za predkoronových čias“. Z vrecka vytiahneš mobil a otvoríš aplikáciu Uber. K dispozícii nie sú žiadne autá. Super.

Zanadávaš a otvoríš aplikáciu Bolt. Na taxík budeš musieť čakať viac ako desať minút – a to už stihneš prejsť pešo na zastávku nočáku. Ale vonku je teplo a v nočáku bývajú aj čudáci. 

 Napokon sa ti možno (podľa našich skúseností z terénu) podarí odviezť Hopinom alebo počkáš na vzdialenejších vodičov v iných apkách. Skúsiš to znovu o pár minút neskôr, prípadne sa „hecneš“ na zdieľané kolobežky či bicykle napriek tomu, že riadiť ich pod vplyvom je nebezpečné aj zakázané. Veď nejako už domov dôjdeš.

 Zdá sa, že z mesta, v ktorom ožil spoločenský život a ľudia si ho užívajú plnými dúškami, sa domov tak ľahko nedostaneš. Natíska sa teda otázka: Kam zmizli všetci bratislavskí taxikári? Budú ešte niekedy odvozy fungovať ako kedysi, s čakačkou do troch až štyroch minút a s takými cenami, na aké sme boli zvyknutí?

Celý článok:

https://refresher.sk/99895-Uber-je-nemozne-zohnat-dalsie-apky-maju-dlhe-cakacky-alebo-vysoke-ceny-Kam-zmizli-bratislavski-taxikari