Najnovšie inzeráty: 151

< návrat späť

Diskusia


Téma: Taxameter

Zaslal/a 1.4.2019 20:05

Dobrý deň chcem sa spýtať či v aute je povinný taxameter? začínam s taxikárčením a je potrebný taxameter? nestačí da nejakú fakturu ktorú vypíšem na konci jazdy? alebo len blok s registračnej pokladne kde napíšem "koľko km som prešiel" x "sadzba za km".
Ako čaato musí mať taxameter nejaké kontroly ?


icon #016010
Dispečer
Zákon uvádza, že Taxameter musí byť vo vozidle taxislužby len v prípade, ak cena za prepravu sa bude určovať na základe prejazdenej vzdialenosti alebo prejazdeného času. Taxameter musí byť:

funkčný,
spĺňať podmienky pre určené meradlá,
musí umožňovať cestujúcemu sledovanie ceny počas prepravy a
musí byť schopný vydania potvrdenky.
icon #016011
Dispečer
Cena za prepravu môže byť dohodnutá pred začatím prepravy aj prostredníctvom digitálnej platformy, písomne, telefonicky alebo iným spôsobom.
#016012
avatar
iba doplnim dispecera..cena za prepravu bez taxametra musi byt dohodnuta dopredu..nie ze moze byt,ale musi byt..to sa tyka hlavne digitalnej platformy..aplikacia nie je meradlo.
#016013
avatar
ďakujem za odpoveď a chcem sa ešte spýtať či musím mať aj dispečing ?
#016014
avatar
A prosím Vás nevie mi niekto zaslat ako má vyzerať pokladnicný blok ak to nieje cez taxameter ?
icon #016017
Dispečer
Zdravim,

Dispečingom sa na účely tohto zákona rozumie sprostredkovanie služieb prepravy osôb vozidlami s obsaditeľnosťou najviac deväť osôb vrátane vodiča prostredníctvom telefónu, digitálnej platformy alebo iným spôsobom.

to znamena, ze ak budete mat pod sebou viacero vodicov, ktorym pravidelne dohadzujete zakaznikov, tak si pravdepodobne budete musiet zalozit dispecing.
#016018
avatar
ja tiez zakadam taxisluzbu ale neviem vobec ako to mam spravit ci kupit taxameter cez burzu a potom ho ken namontovat alebo ist s tym niekam kde to nastavuju . v zakone sa pise ze mozem jazdit na pozicamom vozidle napr z auto pozicovne ak by som chcel jazdit len cez vikend vzdy by mi asi zapozicali ine auto a to hadam zakazdym nebudem davat montovat taxameter tak ze by som sa chcel spytat ci ten taxameter ked kupim z burzi ci mozem prehadzovat aj do inych aut ????